Logo
Prihlaseni

5 kurzov, ktoré vám uľahčia rodičovstvo

Buďme k sebe úprimní. Tehotenstvo, pôrod, a následne rodičovstvo vôbec nie sú jednoduché. Je to zrejme najdôležitejšia práca, ktorú kedy budete robiť, ale žiadnu možnosť vyskúšať si to na “nečisto” k nej nedostanete. Keď zistíte, že očakávate vaše prvé bábätko, neviete si možno ani predstaviť, čo to všetko obnáša.

 

Materské centrum Predeti Care vám preto ponúka 5 kurzov, ktoré vás pripravia na tehotenstvo a prvé mesiace s bábätkom. Aj vďaka nim si rodičovstvo budete môcť viac vychutnať.

 

  1. Kurz pre budúcich rodičov pozostáva z dvoch prednášok. Na prvej sa žena a jej partner dozvedia všetko o tehotenstve a pôrode. Vďaka kurzu sa pripravíte na pôrod a váš partner sa dozvie, ako vám počas pôrodu dokáže pomôcť uľaviť od bolesti. Druhá prednáška je zameraná na šestonedelie a novorodenca, dozviete sa, čo zahŕňa starostlivosť o bábätko v prvých týždňoch vášho spoločného života. A čo je najlepšie, tento kurz je zadarmo.
  2. Pravidelná fyzická aktivita je počas tehotenstva dôležitá. Cvičenie pre tehotné je prispôsobené individuálnym potrebám tehotných žien. Pomôže vám zostať v kondícii, cítiť sa pripravená a skutočne dobre naladená a zameriava sa na cviky, ktoré pripravia telo na pôrod.
  3. O tom, že pôrod je náročný, počúvame neustále. Ale že aj dojčenie môže mať svoje úskalia, sa často čerstvé mamičky dozvedia až vtedy, keď majú po pôrode problémy s dojčením. Ak si chcete byť istá, že zvládnete správnu techniku dojčenia a nebudete musieť bojovať s nedostatkom mlieka alebo zlým prisávaním bábätka, príďťe na Kurz dojčenia s laktačnou poradkyňou
  4. Ak nechcete prípravu na pôrod, alebo ju absolvujete na inom kurze, môžete využiť možnosť samostatného Kurzu prvých dní s bábätkom. Teoretická časť kurzu je doplnená praktickým nácvikom jednotlivých úkonov na bábike (kúpanie, prebaľovanie atď.). Veríme, že s množstvom užitočných rád a informácií, ktoré sa dozviete na kurze, zvládnete prvé dni s vaším novonarodeným dieťatkom jednoduchšie a budete sa cítiť sebaistejšie.
  5. V čase po pôrode, kedy by ste si mali užívať iba bábätko, vás alebo vášho partnera očakávajú aj behačky po úradoch. Oceníte preto Besedu s advokátkou, na ktorej sa dozviete, na čo všetko máte nárok v tehotenstve, o aké príspevky a prídavky môžete požiadať, aké sú lehoty na prihlásenie bábätka do zdravotnej poisťovne a mnoho iného. Aj tento kurz je zadarmo.

 

Kurzy môžete absolvovať v materskom centre Pre deti care, a to už na troch adresách, v Bratislave, Nitre a v Trenčíne. Viac informácií nájdete na http://predeticare.sk.