Logo
Prihlaseni

Dieťa v horúčke? Poraďte sa cez telefón

Ocitnúť sa s dieťaťom so zvýšenou teplotou uprostred noci je zlé, no horšie je ocitnúť sa v rovnakej situácii ďaleko od najbližšej ambulancie alebo nemocnice. Ak vás niekedy prekvapili takéto či iné zdravotné problémy vašich blízkych a nevedeli ste, ako postupovať, určite ste si povedali: „Mať tak poruke lekára, aby mi poradil.“

Zdravotná poisťovňa Dôvera prináša svojim poistencom bezplatnú službu – DôveraLinka24, ktorá umožňuje telefonickú konzultáciu zdravotného problému 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

„Moja dvojročná dcérka mala celú nedeľu horúčky do 39 stupňov, dvakrát zvracala. Nevedela som si ani predstaviť, aké by to bolo vybrať sa s ňou na pohotovosť 30 kilometrov od nášho domu. Pani doktorka na telefóne ma fantasticky upokojila. Do rána sme zostali doma. Aj naša detská lekárka mi potvrdila, že to bolo najlepšie, čo som mohla urobiť,“ hovorí jedna z mamičiek, ktorá už využila možnosť poradiť sa telefonicky s lekárom.

Lekári môžu cez telefón pomôcť radou najmä pri chrípke, prechladnutí, alergiách, tráviacich ťažkostiach alebo pri menších úrazoch. Volajúci sa s nimi môžu poradiť o dávkovaní a o kombináciách liekov alebo pomôžu nájsť najbližšiu pohotovosť. Ak volajúci súhlasí, lekári môžu nahliadnuť do jeho záznamov v zdravotnej poisťovni, kde nájdu údaje o liekoch, vyšetreniach alebo o výjazdoch záchranky. Umožní im to čo najlepšie poradiť.

DôveraLinka24 je bezplatná telefonická služba pre všetkých poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera. Dostupná je kedykoľvek na telefónnych číslach 0850 500 024 alebo 0905 500 024. Platí sa len cena hovoru. Táto služba však nie je záchranka. Čiže ak ide o vážne stavy, treba volať číslo 112. Viac informácií na www.doveralinka24.sk.

O všetkých výhodách detí a ich rodičov poistených v Dôvere sa viac dozviete na tejto stránke

(https://www.dovera.sk/poistenec/nadstandard-od-dovery/deti-a-mamicky)