Logo
Prihlaseni

O Zojkinom uspávaní

Čím to je, že si povzdychneme nad tým, aké sú naše deti úžasné, až keď zaspia? Nie že by sme si to inokedy neuvedomovali, ale spiace dieťa je akési magické. Som mamou po prvý raz, a tak ako všetky snaživé prvomatky, aj ja som si myslela, že som na bábätko úplne pripravená. Zatiaľ čo si môj muž robil žarty z mojej zbierky kníh časopisov a výstrižkov, ja som sa poctivo pripravovala. Keď sa Zojka narodila, bol to šok. Neudialo sa nič také, čo by v knihách nepísali, ale tie emócie sa popísať skrátka nedajú. Je to neprenosná skúsenosť, proste to treba zažiť. K jedným z veľkých dilem patril aj spánok. Nespí veľa? Nespí málo? Ako ju uspať? Ani po pol roku spoločného spolunažívania ma moja malá dcéra neprestáva prekvapovať. Milovala zaspávať, keď suseda v byte nad nami vysávala. Počuli sme, že to môže fungovať, a tak sme jej skúsili pustiť zvuk vysávača z YouTube. A asi nie sme jediní takýto rodičia, pretože pri pohľade na milióny prehraní, na tom asi niečo bude. Na facebooku mi raz vyskočila reklama o šumiacich medvedíkoch MyHummy. Okrem toho, že vyzerajú chutne, nebude na mňa moja mama zazerať krivo, keď budem strkať dieťaťu do kočíka mobil so zvukom vysávača. Povedala som si: „prečo to nevyskúšať?“

 

Skúšanie dopadlo nad očakávania. Je skutočne veľmi pohodlné len stlačiť gombík na medvedíkovi, ten sa rozšumí a Zojka sa v tú chvíľu pohodlne uvelebí pri kojení a ja viem, že o 5 minút som „voľná“. Nemusím riešiť reklamy na Youtube, vybitú batériu na mobile či škodlivosť žiarenia. Proste k nej do postieľky, do hačky, do kočíka či keď ju mám v šatke na sebe, položím jej bieleho My Hummy medvedíka a Zojke začnú padať viečka. Zázračný účinok obyčajného šumenia pripisujem tomu, že šum je to, čo si bábätka pamätajú ešte z čias, keď boli v brušku. 

 

Veľmi oceňujem aj pohybový senzor medvedíka. Stáva sa, že sa Zojka  strhne zo spánku a ja pri nej v tej chvíli nie som tak bleskovo, vtedy medvedík začne opäť šumieť a znova ju uspí. Kúpili sme si aj „hlavu medvedíka“ na cesty a tá túto funkciu neobsahuje. Po hodinke sa vypne, čo je ale na zaspatie viac než dosť. Zojka nepotrebuje šum celú dobu spánku, stačí jej na dobu zaspávania. Funkciu nepretržitého NON STOP šumu teda nevyužívame, ale kto vie, možno raz sa aj to zíde. Snáď na záver dodám, že medvedík má krásny dizajn, sú s ním pekné fotky a Zojka si nevie vynachváliť ohryzávanie medvedíkovej zamatovej sukničkyJ My so Zojkou My Hummy môžeme len odporúčať.