Logo
Prihlaseni

Som tehotná. Alebo ako skryť tehotenstvo v prvých mesiacoch

Toto zistenie ste určite privítala s veľkým nadšením, ale obvykle sa tieto radostné správy oznamujú až po ukončení prvého trimestra.

 Ale ako to skryť pred rodinou, a hlavne pred zamestnávateľom? Našťastie vám môžeme pomôcť!

NEVOĽNOSŤ: Predstierajte otravu jedlom.

Býva vám od rána veľmi zle? Pokiaľ je situácia skutočne zlá, pošlite správu do práce s tým, že máte otravu jedlom. Nikto nebude pochybovať.

 

ALKOHOL: Práve beriete antibiotiká

Odmietnuť pohárik s priateľmi alebo rodinou je ťažké, zvlášť pokiaľ ste ten typ, ktorý alkoholom nepohrdne pri žiadnej oslave. Našťastie každý vie, že antibiotiká a alkohol nerobia dobrotu, preto sa vyhovorte na nejakú respiračnú chorobu, proti ktorej vám váš lekár predpísal antibiotiká. Ďalším dobrým alibi je migréna, pokiaľ ste si vzala prášok na bolesť, tiež by ste ho nemala kombinovať s alkoholom. Keď to inak nepôjde, môžete niekam alkohol nenápadne vyliať, alebo si vymeniť poháriky s vaším partnerom.

 

ZAKÁZANÉ JEDLÁ: Snažte sa im vyhnúť

Ustrice, sushi, údený losos. Z dôvodu rizika nakazenia listeriózou je lepšie sa niektorým jedlám vyhnúť. Aby ste nevyvolala podozrenie, je lepšie sa niektorým reštauráciám úplne vyhýbať, choďte radšej do indickej reštaurácie než do japonskej, miesto krvavého steaku si objednajte rybu. Tiež sa vyhýbajte konzumovaniu surovej zeleniny vonku, vystavujete sa riziku toxoplazmózy, pokiaľ nebola zelenina riadne umytá. Obetujte štíhly pás a dajte si pizzu, hranolky alebo cestoviny.

 

KÁVA: Máte problémy so spánkom

Milujete kávu a nemôžete bez nej žiť? V priebehu tehotenstva budete musieť konzumáciu kávy obmedziť. Aby ste nevyvolala podozrenie, vyhovorte sa na to, že nemôžete v noci spať, a preto sa ju snažíte obmedziť.

 

SCHOVÁVANIE BRUŠKA

V prvých troch mesiacoch na vás tehotenstvo nebude vidieť, zvlášť keď čakáte prvé dieťa. Môže sa však stať, že už vám vaše normálne oblečenie nebude príjemné a bude vás tlačiť. Najlepšie varianty oblečenia, ktoré si môžete vybrať, sú voľné topy a legíny, ktoré sú dostatočne elastické. V lete sú vhodnou voľbou voľné šaty, v ktorých vám ani nebude také teplo.

 

VZDÚVAJÚCI SA HRUDNÍK

Prvý trimester má aspoň nejaké nesporné výhody, a medzi tie rozhodne patrí rast poprsia. Snažte sa na ne príliš neupozorňovať nosením výrazných náhrdelníkov a hlbokých dekoltov. Pokiaľ už na túto tému príde reč, tak zväčšené poprsie zveďte na prichádzajúcu menštruáciu. Mierny diskomfort môže zachrániť vaše tajomstvo.

 

NÁVŠTEVY GYNEKOLÓGA

Skúste si naplánovať lekárske prehliadky mimo vašu pracovnú dobu, počas obedovej pauzy, ráno alebo večer. Nie je to vždy úplne ľahké, ale toľko prehliadok v prvom trimestri zase nie je. Je ľahšie venovať viac času plánovaniu, než vymýšľaniu, ako sa vyhovoriť z častých návštev.

 

A na záver, hlavu hore! Tri mesiace utečú veľmi rýchlo, a už zanedlho budete môcť radostnú novinu oznámiť celému svetu.