Logo
Prihlaseni

Vianoce s Robom Opatovským

Ako prežíva Vianoce so svojou rodinou Robo Opatovský, nám prezradil v tomto rozhovore.

 

  1. Dodržiavajú sa u Vás nejaké tradície? Napríklad posielate vianočné pozdravy poštou? Spievate spoločné koledy?

Nemáme nejaké špeciálne tradície. Sme radi, že sme spolu, pripravujeme menu, celý deň kúrim v kozube... snažím sa o to, aby sa moje baby cítili príjemne. A keďže mám v predvianočnom období každý deň nejaký koncert, nespievam, ale počúvame naše obľúbené vianočné songy.

  1. Dostávate na Vianoce vopred dohodnuté darčeky, alebo je to pre Vás prekvapenie?

Moja žena ma každý rok prekvapí nejakým veľmi originálnym darčekom, ja to vždy dopredu konzultujem. Samozrejme, najväčsou radosťou pre nás je zháňanie pekných darčekov pre našu dcéru.

  1. Čím zvyknete obdarovávať svojich blízkych?

Skôr maličkosťami, nechcem, aby Vianoce boli iba o darčekoch. Samozrejme, že  naša 3-ročná dcéra píše, či skôr kreslí Ježiškovi, čo by mala rada pod stromčekom... ale to asi všetky deti.

  1. Čo máte na Vianociach najradšej? A  vaša dcéra?

Ja pokoj, a to, že raz za rok zakúrim v kozube... teším sa na výnimočné menu od mojej manželky a na radosť Hanky z darčekov.

  1. Ako zvyknete tráviť voľné dni počas Vianoc?

Toho voľného času si až tak neužijem, nakoľko už 26. 12. mám koncert, a takisto aj na Silvestra. Teším sa na 2 týždne voľna po Silvestri, kedy pôjdeme na zimnú dovolenku. Tam budem len relaxovať...

  1. Pozeráte aj tradičné vianočné rozprávky, ak áno ktorá je pre Vás naj?

Áno, moja rodina zbožňuje Polárny Expres. Každý rok si tento film pozrieme. Je tam krásna hudba, vianočný príbeh, krásna vianočná rozprávka... doporučujem.

  1. Navštevujete aj vianočné trhy?

Áno, ale iba ako hudobný hosť.

  1. Stromček zdobíte spoločne ako rodina alebo Vám ho nosí v noci Mikuláš?

Od narodenia Hanky máme stromček už od začiatku decembra. Asi to bude aj tento rok tak, nakoľko Hanka už od polovice novembra vyberá vianočné ozdoby. Už sa nevie dočkať Mikuláša a Ježiška!!!

  1. Cítite vo Vianociach ešte stále duchovno?

Áno, som veriaci človek, Vianoce sú o narodení Ježiška, Syna Božieho, nielen o materiálnych daroch... a snažím sa to vysvetľovať aj mojej dcére. Teším sa, že sa Hanka vie pomodliť, aj keď len jednoduchú modlitbičku, poďakovať sa Pánu Bohu za zdravie, šťastie a lásku v našej rodine.

  1. Čo pre Vás znamenajú Vianoce?

Vianoce sú o spolupatričnosti, láske... ja, ako vianočné dieťa prežívam Vianoce veľmi intenzívne. Najkrajšie spomienky z detstva mám práve z obdobia Vianoc. Vianoce sú pre mňa najkrajším sviatkom roka...