Logo
Prihlaseni

Vianoce s tehotenským bruškom

Ctíte tradíciu, že Vianoce sú časom kľudu a domácej pohody? Potom ich príprava v období tehotenstva nemusí zaznamenať mnoho zmien. Pokiaľ ale príprava na Vianoce pre vás znamená viac stresu než pohody, potom je potrebné aspoň pre tento rok niečo zmeniť.

 

 

Príprava na Vianoce

Najväčší darček, ktorý môžete dostať, práve nosíte pod srdcom. Všetky prípravy na tohtoročné Vianoce teda vyskúšajte prežiť tak, aby ste vy aj vaše bábätko boli v čo najväčšej pohode. Kedy inokedy požiadať o pomoc svoje okolie než v požehnanom stave? Nikto vás neodmietne, zvlášť pokiaľ sa jedná o prvé bábätko. Vy potrebujete predovšetkým oddychovať. Váš stres by sa prenášal aj na bábätko, ktoré čakáte, a jeho prvé Vianoce pred pôrodom by tak neboli príliš veselé. Vyskúšajte si pustiť príjemnú hudbu a vnímať to pravé kúzlo Vianoc a príchod nového zázraku.

Tipy, ako prežiť Vianoce v pohode:

  • Predvianočné upratovanie rozložte do väčšieho časového úseku.
  • Požiadajte o pomoc s upratovaním okolie, alebo najmite profesionálnu firmu.
  • Umývanie okien, lezenie po rebríku a pod. prenechajte radšej niekomu inému, alebo odložte na dobu po pôrode.
  • Pokiaľ by pre vás pečenie koláčikov malo znamenať stres, vyskúšajte si ich čo najskôr objednať. Väčšina cukrární ponúka predaj na váhu – cena sa pohybuje zhruba okolo 17 Eur/kg.
  • Dohodnite sa s rodinou na množstve darčekov. Nejde o kvantitu, ale o spoločné prežitie krásnych okamžikov.
  • Môžu to byť vaše prvé spoločné Vianoce s partnerom. Hovorte spolu o tradíciách a prípravách dostatočne vopred. Vyhnete sa tak zbytočnému stresu z rozdielnych pohľadov na to, čo je na Vianoce treba.