Logo
Prihlaseni

Zápal stredného ucha (otitída)

Mnohé detičky mávajú často problémy s uškami, preto je dobré niečo o tom vedieť.

 

Uši

Zápal stredného ucha (otitída)

Zápal stredného ucha je infekcia ucha a len veľmi málo detí sa jej v útlom veku vyhne. Pamätajte teda na túto diagnózu, ak má vaše bábätko vysokú alebo pretrvávajúcu horúčku, ak je mrzuté, ak má hnačku, ak kýva hlavičkou zľava doprava a pritom plače. Poraďte sa čo najrýchlejšie s lekárom, aby mohol dieťa začať liečiť a predísť vážnejšiemu problému.

 

Čo treba vedieť:

Ak z uška vášho bábätka vyteká hnis, znamená to, že hrča hnisu, ktorá sa vytvorila za bubienkom (čo spôsobilo, že vaše bábätko kričalo od bolesti), praskla… Aj keď to zvyčajne znamená, že zápal ucha prekonalo, radšej sa poraďte s lekárom, v hre je totiž príliš veľa. Okrem toho je veľmi dobré, ak má dieťa príliš veľa soplíkov, zvýšiť polohu hlavy dieťaťa, aby soplíky mohli odtekať. Tu vám môže pomocť šatka na nosenie, keď dieťa bude v polohe, kde mu soplíky nebudú zatekať. Tiež je dobré ich odsávať a pravidelne čistiť nos morskou vodou alebo fyziologickým roztokom.

 

Sluch

Pri podozrení, že vaše dieťa nereaguje na zvuky, navštívte lekára. Ak vaše dieťatko prekonalo viacero zápalov ucha, špecialista ORL skontroluje jeho sluch.